Akrilinis akmuo. PERŽIŪRA

Atsiliepimai

Akrilinis akmuo tai gerai žinoma medžiaga, naudojama stalviršiams, palangėms, laiptams bei interjero apdailai.

Akrilinio akmens sudėtis

Gaminant akrilą naudojamos dervos, užpildai ir pigmentai. Akrilinės dervos yra rišamoji medžiaga. Mineralinis užpildas lemia medžiagos kietumą, o spalvoti pigmentai užtikrina dirbtinio akmens dekorų ir spalvų įvairovę. Dekoras tiesiogiai priklauso nuo pigmento dalelių dydžio ir formos, o kuo didesnės dalelės, tuo didesnė medžiagos kaina.

Akrilo sudėtis: 60-70 % mineralinio užpildo, 40-30 % - akrilinės dervos, mažiau nei 1 % - spalvų pigmentų.

Akrilinis ir poliesterinis akmuo. Skirtumai

Priklausomai nuo gamyboje naudojamos dervos tipo, kompozitai skirstomi į akrilinį ir polisterinį.

Vienos ar kitos rūšies dervos kiekis akmens sudėtyje turi tiesioginės įtakos jo savybėms.

Veikiamas aukštos temperatūros, akrilinis akmuo gali įgauti norimą formą. Termoformavimas leidžia sukurti iš akrilo užapvalintas ir lygias detales.

Poliesterio kompozitas nelinksta, todėl iš jo galima gaminti tik tiesių formų gaminius.

Akrilo akmuo yra brangesnė medžiaga. Kai kurie gamintojai, norėdami sumažinti gaminio kainą, kai kurias akrilo dervas pakeičia poliesterio dervomis. Nors tokį kompozitą kaitinant galima lenkti, jo galimybės yra labai ribotos.

Akrilinio akmens savybės ir privalumai

Akrilinis akmuo tai populiarėjanti medžiaga stalviršių ir kitų baldų komponentų naudojime, taip pat interjero apdailos medžiagų gamybai.

  1. Akrilo akmens struktūra yra tanki ir vienalytė, joje nėra porų, mikroįtrūkimų ar tuštumų. Dėl to paviršius gerai apsaugotas nuo purvo, riebalų, drėgmės ir bakterijų patekimo. Taip užtikrinama dirbtinio akmens gaminių higiena.
  2. Nuo lygaus, porų neturinčio akrilinio akmens paviršiaus lengvai pašalinami visi nešvarumai ir dėmės, net "sudėtingos" arbatos, spalvotų sulčių, kavos, rašalo, raudonojo vyno.
  3. Akrilas yra kieta medžiaga, pasižyminti dideliu atsparumu dilimui.
  4. Gaminiai iš akrilinio akmens būna vientisi, nebent jūs norite kitaip. Kad ir kokio dydžio baldas, visos jo dalys tvirtai sujungiamos be mažiausio tarpelio, be jokių siūlių ir žymių. Tai ne tik suteikia baldui puikią išvaizdą, bet ir supaprastina jo priežiūrą, nes nelieka vietos nešvarumams kauptis. 
  5. Dėl besiūlio jungimo galimybės ši medžiaga yra labai ekonomiška - ji leidžia efektyviai panaudoti mažus gabalus ir išpjovų likučius.
  6. Gaminius lengva atnaujinti - įbrėžimus galima greitai pašalinti peršlifavus paviršių.
  7. Plati akrilinio akmens spalvų gama suteikia dideles galimybes projektuojant interjero ir eksterjero erdves. 

Akrilinis akmuo įprastai yra parduodamas plokštėmis. Daugelis prekės ženklų siūlo keletą paviršiaus variantų: matinį, pusiau matinį, blizgų.

Kiekvieno gamintojo akrilinis akmuo skirstomas į kolekcijas (serijas). Paprastai panašaus dizaino ir to paties kainų diapazono akmenys yra suskirstyti į vieną kolekciją.

Kai kurie gamintojai gamina ir gryną akrilo akmenį, kurio sudėtyje yra poliesterio dervų. Šie gaminiai parduodami skirtingais prekių ženklais arba kaip atskiros to paties prekių ženklo kolekcijos.

Akrilinio akmens rinka Lietuvoje

Akrilo akmens rinka Lietuvoje kasmet auga. Dirbtinis akmuo dabar keičia tradiciškas medžiagas, kurios naudojamos baldų gamybai, stalviršiams virtuvėse ir baruose, kriauklėms ir virtuvės plautuvėms, taip pat palangėms ir sienų apdailai gaminti. 

Akrilinis akmuo naudojimo sritis apima gyvenamąsias patalpas ir visuomeninius pastatus.

Puikus akrilo paviršių kainos ir naudingų eksploatacinių savybių santykis, didžiulė spalvų paletė, natūralaus akmens raštą imituojantys dekorai, nesudėtinga apdirbimo technologija ir neribotos dizaino sprendimų galimybės - visi šie veiksniai prisidės prie tolesnio akrilinio populiarumo augimo.


Kitos publikacijos

Visos publikacijos
Visos publikacijos

Tapti partneriu

Pateikite savo kontaktinius duomenis arba susisiekite su mumis telefonu:

+370 633 38009

Pateikti projektą

Pasidalinkite savo projektais ir mes patalpinsime savo internetinėme puslapyje.

Pateikite savo pasiūlymą

Pasidalinkite su mumis savo pasiūlymais.

Ačiū!

Jūsų prašymas buvo pateiktas, greitu metu su jumis susisieksime.

Uždaryti

Ačiū!

Jūsų prašymas buvo pateiktas, greitu metu su jumis susisieksime.

Uždaryti

Ačiū!

Jūsų projektas buvo išsiųstas, greitu metu su jumis susisieksime.

Uždaryti

Dėmesio!

Neteisingai įvesti duomenis!

Uždaryti