Kvarcinis akmuo. Aprašymas

Atsiliepimai

Kvarcinis akmuo pagamintas iš natūralaus kvarcinio smėlio, į kurį pridėta polimerinių dervų ir pigmentinių dažiklių.

Kvarcinis akmuo gaminamas plokščių pavidalu, kurios paprastai vadinamos plokštėmis.

Kvarco sudėtis ir savybės:

  • 92-95 % kvarco skaldos ir silicio dioksido miltelių,
  • 5-7 % sintetinių dervų,
  • 1 % spalvinių pigmentų.

Dervos veikia kaip rišamoji medžiaga, o pigmentiniai dažai nudažo masę reikiamomis spalvomis. Dėl didelio natūralaus kvarco kiekio kvarco paviršiuose prilygsta granitui. Kad būtų galimatiasu apdribti kvarcinį akmenį , reikia akmens pjovimo, poliravimo ir šlifavimo mašinų bei kitos įrangos, kaip ir apdirbant kietus natūralius mineralus ir uolienas.

Kvarco paviršių atsparumas mechaniniams pažeidimams ir atsparumas dilimui nenusileidžia granitui.

Iš kvarco pagamintų elementų funkcionalumas, palyginti su granitu, marmuru ir kitais natūraliais akmenimis, yra gerokai didesnis. Paslaptis slypi visiškame porų nebuvime. Vienalytė ir neporėta dirbtinio kvarco struktūra nepraleidžia purvo, dažų ir drėgmės, todėl neleidžia vystytis mikroorganizmams ir pelėsiui.

Iš kvarco pagamintų gaminių, priešingai nei marmuro, granito ir travertino, priežiūrai nereikia specialių tepalų. Visus nešvarumus ir dėmes lengva pašalinti kempine ir neagresyviomis plovimo priemonėmis.

Kvarco paviršiai pasižymi natūralaus akmens blizgesiu.

Kvarco gamybos metodas

Pagrindinis kvarco gamybos komponentas yra smulkintas kvarcas. Kvarco skaldos plaunamos, džiovinamos ir rūšiuojamos pagal frakcijas, atsižvelgiant į jų dydį.

Siekiant gauti vienalytę medžiagą be mikrodalelių ir porų, skaldos sumaišomos su kvarco milteliais. Pridėjus pigmentinių dažiklių ir dervos, gautas mišinys vibraciniu būdu tankinamas, po to, veikiant aukštai temperatūrai, derva polimerizuojasi. Atvėsusi ir sukietėjusi plokštė siunčiama kalibruoti, po to ji šlifuojama ir poliruojama.

Visos plokštės tikrinamos, kad būtų galima aptikti gamybos defektų.

Gamykloje poliruojant plokštes, jų paviršius gali būti matinis, pusiau blizgus ir blizgus. Taip pat yra kolekcijų su reljefiniu plokščių paviršiumi, ornamentiniu dizainu ir raštais.

Eksperimentuodami su skaldos dydžiu ir įvairiais pigmentų priedais, kvarco gamintojai išgauna įvairias šios medžiagos spalvas ir dekorus. Pridedant natūralaus akmens (pvz., agato, granito ir marmuro), žalvario, mėlynojo malachito, perlamutro, veidrodžių, tonuoto stiklo dalelių, gaunami įdomūs rezultatai. Spalvų paletė, atitinkanti šiuolaikinio dizaino tendencijas, yra svarbus tam tikro prekės ženklo konkurencinis pranašumas.

Kvarco naudojimo sritis

Kvarcas tapo populiaria medžiaga stalviršiams gaminti ir kaip apdailos priemonė. Kvarco plokštės naudojamos gyvenamųjų ir viešosios paskirties pastatų iškloti, salėms ir parodų kambariams, biurams, metro stotims, viešbučiams ir restoranams projektuoti. Kvarco ilgaamžiškumas ir nepaprastas atsparumas dilimui leidžia jį naudoti oro uostų ir stočių grindims ir laiptinėms iškloti.

Virtuvės stalviršiai ir salos su integruotais kvarciniais praustuvais, barų stalviršiai, palangės ir grindys yra populiariausi gaminiai, gaminami iš kvarco paviršių.

Dizaino požiūriu kvarcas yra toks pat patrauklus ir gražus kaip ir natūralūs akmenys, pavyzdžiui, marmuras, granitas ir travertinas. Dažnai kvarco dekorai yra tokie tobuli, kad vizualiai nesiskiria nuo natūralaus akmens.


Kitos publikacijos

Visos publikacijos
Visos publikacijos

Tapti partneriu

Pateikite savo kontaktinius duomenis arba susisiekite su mumis telefonu:

+370 633 38009

Pateikti projektą

Pasidalinkite savo projektais ir mes patalpinsime savo internetinėme puslapyje.

Pateikite savo pasiūlymą

Pasidalinkite su mumis savo pasiūlymais.

Ačiū!

Jūsų prašymas buvo pateiktas, greitu metu su jumis susisieksime.

Uždaryti

Ačiū!

Jūsų prašymas buvo pateiktas, greitu metu su jumis susisieksime.

Uždaryti

Ačiū!

Jūsų projektas buvo išsiųstas, greitu metu su jumis susisieksime.

Uždaryti

Dėmesio!

Neteisingai įvesti duomenis!

Uždaryti