Stalviršio montavimo ypatumai ir klaidos
Pasiūlymai
Remonto procese niekas taip neerzina kaip skirtumas tarp lūkesčių ir tikrovės. Taigi, kas gali nutikti ne taip, kai montuojamas akrilo arba kvarco stalviršis, net jei atlikti visi matavimai ir stalviršis paruoštas montavimui?
Pateikiame nedidelį dažniausiai pasitaikančių klaidų sąrašą ir kaip jų išvengti
Pirmoji ir svarbiausia taisyklė - stalviršiui sumontuoti reikia samdyti profesionalus.
- Su gaminiais turi būti elgiamasi labai atsargiai. Priešingu atveju galima pažeisti lygius ir blizgius paviršius.
- Vienas žmogus neturėtų nešti stalviršio. Krovinį reikėtų padalyti dviem arba trims žmonėms.
- Nepamirškite išmatavimų - stalviršis turi tiksliai tilpti į komplektaciją. Net 2-3 mm klaida gali sukelti iškraipymus montuojant.
- Kai darbą atlieka neprofesionalai, siūlės dažnai nėra tinkamai užsandarinamos. Dėl to greitai suyra kraštai, sujungimai ir išpjovimai.
- Neperstatinėkite baldų po to, kai buvo atlikti stalviršio matavimai. Dažnai pasitaiko, kad klientas, laukdamas stalviršio, panoro pakeisti baldų išdėstymą. Net kelių milimetrų skirtumas gali lemti, kad stalviršis netiks.
Norint išvengti visų šių klaidų, reikia laikytis konkrečių taisyklių:
- Prieš montuodami stalviršį įsitikinkite, kad patalpoje nebus atliekami kiti remonto darbai ir esminiai pakeitimai. Prieš montuojant stalviršį pageidautina užbaigti grindų išlyginimą ir pakloti plyteles arba laminatą. Pašalinkite statybines šiukšles ir daiktus, kurie gali trukdyti laisvai judėti patalpoje.
- Stalviršis montuojamas tik tada, kai baigiamas montuoti virtuvės baldas arba bent jau apatinė jo dalis.
- Taip pat būtina atsižvelgti į sienelės ir vamzdžių vietą. Kai kuriais atvejais prie stalviršio reikia priderinti sieną. Siena turi būti lygi, be nereikalingų iškyšų ir išlenkimų, kad stalviršį būtų galima puikiai pritvirtinti prie sienos.
- Sunkūs stalviršiai, ypač pagaminti iš kvarcinio akmens, gerokai apsunkina montavimą. Todėl kas 80 cm stalviršio turi būti įrengta papildoma atrama.